Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ‘Dijital imzada yol haritamızdan daha hızlı gidiyoruz’ « Merakli TV

10 Ağustos 2022 - 11:05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ‘Dijital imzada yol haritamızdan daha hızlı gidiyoruz’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dijital imzanın kullanılması bazı noktalarda gerekli hale geldiği için bizim yol haritamızdan daha da hızlı gidiyoruz. Dijital imzada 2019’da 4.5 milyon, 2020’de 5 milyona ulaşmış durumdayız. E-imza pazarının 2023 yılına kadar yaklaşık yüzde 35’lik bir büyüme ile gelişmesi bekleniyor. Diğer taraftan da 9 milyar dolar büyüklüğüne pazar olarak ulaşması tahmin ediliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ‘Dijital imzada yol haritamızdan daha hızlı gidiyoruz’
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2021 - 6:17

33 views

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen “Dijitalleşme ve Gençlerin Geleceğine Yatırım” temalı webinar’da konuştu. Oktay, konuşmasının başında dijital dönüşümü milli teknoloji hamlesinin önemli bir parçası olarak gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Geçtiğimiz yılın salgının oluşturduğu etkilerle insan yaşamı ve iş süreçlerinde köklü dönüşümlerin yaşandığı bir yıl olduğunu söyleyen Oktay, “Hala etkileri süren salgın süreci, ülkemizdeki imalat sanayinin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını karşılayacak ulusal teknoloji tedarikçilerinin önemini, dışa bağımlılığın azaltılmasının ve dijital teknoloji üreten yerli işletmelerin sayısının artmasının kıymetini hepimize bir kez daha hatırlatmıştır. Bugün hem üretim süreçlerinde hem de kamunun eylem ve işlemlerinde ‘dijitalleşme’, süreçleri kolaylaştıran bir seçenek değil, devamlılığı sağlayan bir zorunluluk haline gelmiştir. Elbette iş sadece ticari faaliyetleri ya da bazı işlemleri, süreçleri dijital ortama taşımakla bitmiyor. ‘Yarının teknolojisi bugün burada’ diyebilmek için dijital düşünerek dijital olgunluğu konuşuyor olmalıyız. Dijital dönüşümde vites yükseltmeyi Cumhurbaşkanımız liderliğinde kamu-özel sektör ahengiyle sağladığımız tüm başarılar gibi yine siz babayiğit sanayicilerimizle, mühendislerimizin, yazılımcılarımızın akıl teriyle ve kamu-özel sektör iş birliği ile başaracağız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.