DOCX dosyası nedir ve nasıl açılır? DOCX dosyası açma işlemi ve program önerisi « Merakli TV

5 Temmuz 2022 - 13:03

DOCX dosyası nedir ve nasıl açılır? DOCX dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayar kullanırken çoğu kez çok farklı kavramlar ile karşılaşmak mümkündür. DOCX dosyası da en fazla karşılaşılan dosyalar arasında yer almaktadır. Siz de içeriğimizi okuyarak DOCX dosyası ile ilgili olarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. DOCX dosyası nedir ve nasıl açılır? DOCX dosyası açma işlemi ve program önerisi hakkında bilgileri derledik.

DOCX dosyası nedir ve nasıl açılır? DOCX dosyası açma işlemi ve program önerisi
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 18:48

55 views

En fazla bilinen Microsoft programları arasında yer almakta olan Office programının formatı olarak bilinmekte olan DOCX dosyası bilgisayar kullanıcılarının oldukça sık olarak karşılaştığı dosya türleri arasında yer almaktadır.

DOCX Dosyası Nedir?

DOCX dosyası ile ilgili olarak bir uzantı olduğu söylenebilir. Word sürümlerinde genel olarak dosya formatı DOCX şeklinde oluşturulmaktadır. 2007 yılından sonra kullanılmaya başlanmıştır. DOCX dosyası genel olarak kullanıcılara pek çok açıdan kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Word dosyalarını açmak için kullanılmakta olan DOCX uzantısı ile siz de dosyalarınızı açarak kullanabilirsiniz.

DOCX Dosyası Nasıl Açılır?

Bilgisayarınızda DOCX dosyasını açmak için ilk olarak Microsoft Word 2007 veya daha üst bir versiyonunun yüklü olması gerekmektedir. Eğer 2007 sürümünden daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız DOCX dosyasını açabilmek için Microsoft tarafından oluşturulmuş uyumluluk paketlerini kurmanız gerekecektir. Sonrasında kolay bir şekilde DOCX dosyalarını açarak kullanabilirsiniz.

DOCX Dosyası Açma İşlemi

Bilgisayarınızda bulunan DOCX dosyalarını açmak için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. İlk olarak çevrimiçi görüntüleyicileri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tarayıcı uzantılarını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Alternatif yazılım yüklemek de DOCX dosyasını açmak için deneyebileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır. Son olarak da dosya formatlarını dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. Böylece DOCX dosyalarını kolaylıkla açabilirsiniz.

DOCX Dosyası ve Program Önerisi

Bilgisayarınızda bulunmakta olan ve DOCX uzantısına sahip olan bir belgeyi eğer açamamak gibi bir sorunla karşılaşırsanız bazı programlar ile açabilirsiniz. Microsoft dosyalarını açmak için çeşitli programlar bulunmaktadır. Bu programlardan bazıları; Corel WordPerfect Office X6, Planamesa NeoOffice, NativeWinds Docx2Rtf, Hancom ThinkFree Office Write, Apple Preview, Apple Pages 4.3 ve LibreOffice olarak sayılabilir. Siz de çeşitli programları araştırarak istediğinizi indirebilir ve DOCX uzantılı dosyalarınızı kolaylıkla açabilirsiniz. Tüm DOCX dosyalarını açmak için güncel Word programlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.